همایش ملی گردشگری ایران در دوران پساتحریم

امضای توافق نامه میان ایران و گروه 1+5­ دریچه ای نو را به روی اقتصاد کشور گشوده است و صنعت گردشگری نیز از جمله موارد تاثیرگذار بر این بخش در دوران پساتحریم می باشد؛ از آنجا که صنعت گردشگری پس از صنایع نفت و اتومبیل‌سازی به سومین صنعت درآمدزا تبدیل شده‌ است و از لحاظ اقتصادی سبب ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و افزایش درآمد می‌شود. لغو تحریم‌ها برای این حوزه می‌تواند فضای رونق، اشتغال و کسب درآمد و ارزآوری را بهبود ببخشد و از این رهگذر نیز مردم کشورمان را بی نصیب نگذارد.
 یکی از راهکارهای اصولی و روش­های بنیادین در بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده از ظرفیت عظیم گردشگری ایران در جهان است؛ ایران با ثبت 19 اثر ماندگار در فهرست میراث جهانی یونسکو و وجود تنوع زیستی و طبيعي منحصربه فرد این قابلیت را دارد که در ردیف‌کشورهای نخست جاذب گردشگر جهان باشد؛ اما متاسفانه تاکنون بهره های اندك از اين توانمندي ها برده شده است و ضروری است که در راستای توسعه زیرساخت های کشور، به صنعت گردشگری توجه ویژه شود و در این راستا گام های اساسی و موثر برداشته شود. در شرايط جديد پيش رو، حوزه گردشگری می‌تواند جایگاه ویژه تری را به دست بیاورد مشروط بر اینکه فرصت سوزی نشود و از موقعیت به دست آمده نهایت استفاده صورت گیرد چرا که یکی از صنایع دنیا که به شدت تحت تاثیر فضای سیاسی کشورها و دیپلماسی آنها قرار دارد حوزه گردشگری است. در این راستا مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی درنظر دارد با برگزاری همایش ملی "گردشگری ایران در دوران پساتحریم" به بررسی نتایج مثبت کوتاه مدت و بلندمدت حوزه گردشگری در دوران پساتحریم بپردازد.
مقالات منتخب در قالب کتاب مجموعه مقالات همایش منتشر خواهد شد و به نویسندگان مقالات پذیرفته شده گواهی  اعطا می گردد. همچنین مهلت ارسال اصل و چکیده مقالات تا 20 بهمن ماه سال جاری می باشد و علاقمندان می توانند برای شرکت در همایش و کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش به آدرس www.tourismpeace.ir مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن های 66491136 و 66491222 تماس حاصل نمایند.

همایش ملی گردشگری ایران در دوران پساتحریم
همایش ملی گردشگری ایران در دوران پساتحریم
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi