جشنواره ملی فیلم جیبی دانشجویان سراسر کشور با موضوع گردشگری و میراث فرهنگی

دوربين ها مي توانند دريچه اي مستقيم و بي پيرايه باشند براي نمايش كجايي و چگونگي عرصه هاي طبيعي و فرهنگي ايران. از این رو با به تصوير كشيدن مناظر كم تر شناخته شدۀ طبيعي و تاريخي، رويدادهاي بي بديل، روابط انسان ايراني و طبيعت و فرهنگ ايران و مانند آن عرصه هاي گسترده اي مي تواند معرفي شود. علاوه بر این رويدادهاي متناسب با ميراث فرهنگي و گردشگري ولو كوچك و شايد به ظاهر بي اهميت، نمايش كمك يا آسيب مردم اطراف به گردشگري و ميراث فرهنگي، انعكاس رويدادهاي گردشگرانه در يك بوم زيست، نشان دادن احساس نزديكي يا دوري مردم اطراف نسبت به جاذبه هاي گردشگري نواحي خود، ثبت و ضبط احساس تعلق نسل جديد جامعه اطراف نسبت به مواريث فرهنگي و ... از جمله مواردی هستند که از دریچه دوربین دانشجویان قابل ثبت و ارائه اند.
رويدادهاي مربوط به ميراث فرهنگي و گردشگري تنها آن هايي نيستند كه از مجامع و رسانه هاي رسمي ديده مي شوند، بلكه رويدادهاي جذاب و فرهنگي بي شماري هم هستند كه از دريچۀ دوربين هاي دانشجويان نكته سنج از بدنه و عمق جامعه قابل ارائه اند. ايدۀ جشنواره فيلم هاي جيبي دانشجويان كشور با موضوع ميراث فرهنگي و گردشگري به دنبالۀ برگزاري ساليانه شش دوره طرح ملي "ايران، مرز پرگهر"(بازديد دانشگاهيان از مواريث فرهنگي و پروژه هاي ملي)، دو دوره جشنواره عكس دانشجويي جاذبه هاي گردشگري ايران و طرح هاي متعدد گردشگري دانشجويي چون كويرنوردي دانشجويان ايران، تورهاي ويژه و ... ايجاد شده است. در نخستین دوره این جشنواره دانشجويان علاقه مند فيلم هاي جيبي(همراه) داستاني، مستند، تجربي و كليپ خود را در دو بخش اصلي ميراث- فرهنگي و گردشگري ايران به دبيرخانه جشنواره ارسال کردند که از این بین ---- اثر با رأی نهایی داوران انتخاب و جایره نفیس دریافت کرد.

نخستین جشنواره فیلم جیبی دانشجویان سراسر کشور با موضوع گردشگری و میراث فرهنگی/ 1391
نخستین جشنواره فیلم جیبی دانشجویان سراسر کشور با موضوع گردشگری و میراث فرهنگی/ 1391
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi