اخبار گردشگری
همه‌گیری گسترده بیماری کووید-۱۹ در جهان ضربه سهمگینی بر گردشگری بین‌المللی وارد کرده به‌گونه‌ای که میزان خسارت‌های وارده بر آن تا ماه مه ۲۰۲۰ سه برابر بیشتر از بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ بوده است. بنابر آخرین آمار سازمان جهانی گردشگری طی ۵ ماه نخست سال ۲۰۲۰ همزمان با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بازار گردشگری جهان با آسیب گسترده‌ای مواجه شده و این بازار را به مرز متلاشی شدن نزدیک کرده است. به‌گونه‌ای‌که تنها از ماه ژانویه تا مه با خسارت ۳۲۰ میلیارد دلاری همراه بوده است و ضررهای ویرانگری را بر اقتصاد و مشاغل این بازار وارد کرده است.
دوشنبه 13 مرداد 1399
دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی و نظارت بر آن‌ از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ۳۱ استان کشور ابلاغ شد.
دوشنبه 13 مرداد 1399
لشگرکشی آفرودسواران به الوند!
دوشنبه 13 مرداد 1399
معاون گردشگری کشور طی ابلاغیه جدیدی به مدیران کل استانی اعلام کرد: «ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﺎﮐﯿﺪ ﻣﻮﮐﺪ ﺳﺘﺎﺩ ﻣﻠﯽ ﮐﺮﻭﻧﺎ ﺩﺭ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ، ﺭﻋﺎﯾﺖ ﺳﻘﻒ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺷﺮﮐﺖﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺑﻪﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻬم‌‌‌ﺘﺮﯾﻦ ﭘﺮﻭﺗﮑﻞ‌ﻫﺎﯼ ﺑﻬﺪﺍﺷﺘﯽ الزامی است.»
شنبه 21 تیر 1399
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: «در صدد هستیم با هماهنگی بین دولت و مجلس فراکسیون اقتصاد و گردشگری را با محوریت کمیسیون اقتصادی راه‌اندازی کنیم.»
شنبه 21 تیر 1399
نشست کارشناسی سامان‌دهی تپه تاریخی کاسی‌ها (پیسا) با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان و شهردار منطقه ۴ این شهر برگزار شد.
سه شنبه 17 تیر 1399
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری‌ها با ایران به منظور «تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری» خبر داد.
سه شنبه 17 تیر 1399
معاون گردشگری کشور از تدوین ﺳﻨﺪ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋﯼ ﻣﻠﯽ ﺻﺎﺩﺭﺍﺕ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ با کمک فنی ITC ﻭ ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﻣﺎﻟﯽ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﺍﺭﻭﭘﺎ خبر داد.
سه شنبه 17 تیر 1399
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه افتتاح هتل ۵ستاره «میزبان» بابلسر از افتتاح ۲۲۰ پروژه بخش گردشگری که دارای پیشرفت بالایی هستند، تا پایان سال خبر داد.
سه شنبه 17 تیر 1399
مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با در دست اقدام قرار گرفتن برگزاری تورهای آشناسازی داخلی برای استان‌های کشور، ضمن تلاش برای توزیع سفر ایمن و هوشمند در دوران همزیستی با کرونا، ظرفیت‌های گردشگری هر استان به منظور مدیریت سفر، تحریک تقاضا و اعتمادسازی معرفی می‌شود.»
سه شنبه 17 تیر 1399
آنچه در این وانفسا برای اقتصاد ایران بجای مانده است، نفت و گاز نیست، بلکه داشتن پتانسیل بالایی در حوزه‌های دیگر است. تولید ناخالص داخلی بسیار کم و یا به زبان راحت‌تر مملکت متکی به نفت در کمبود بودجه و رشد اقتصادی محصور مانده و باید به گزینه‌های دیگری فکر کرد.
سه شنبه 17 تیر 1399
مدیر‌کل آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری که به دلیل بحران کرونا به تعویق افتاده بود؛ با افزوده شدن سه رشته جدید در ماه آینده برگزار و بیش از 6 هزار داوطلب در آن به رقابت خواهند پرداخت.»
سه شنبه 17 تیر 1399
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از افتتاح 29 پروژه تا سال 1400 در سطح استان خبر داد و گفت:‌ «با افتتاح این پروژه‌ها شاهد جهشی ملموس و مشهود در حوزه گردشگری استان خواهیم بود.»
سه شنبه 17 تیر 1399
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi