اخبار گردشگری
بخش گردشگری سلامت ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی یک میلیارد دلار درآمد داشته و این رقم برای ۶ ماه نخست سال جاری میلادی نیز ۵۹۰ میلیون و صد هزار دلار بوده است.
دوشنبه 23 مهر 1397
گردشگری به‌عنوان بزرگ‌ترین تحرک اجتماعی با پیامدهای فرهنگی، اقتصادی و فضایی متعددی همراه است. به این جهت، اثربخش کردن هرچه بیشتر توسعه گردشگری و ارتقای پیامدهای مثبت آن، نیازمند شناخت و توجه ویژه به توانمندسازی است. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مولفه‌های توانمندسازی جوامع محلی (از بعد مشارکت)، نیروی انسانی (یعنی تصمیم‌‌گیران و برنامه‌ریزان) و رقابت‌پذیری مقاصد گردشگری با توانمندسازی توسعه گردشگری رابطه معناداری دارند.
دوشنبه 23 مهر 1397
پرونده ثبت جهانی منظر تاریخی و طبیعی الموت با حضور یک هیات فرانسوی برای عکس‌برداری سه‌بعدی از منطقه، یک گام به جلو پیش رفت.
دوشنبه 23 مهر 1397
دفاع «دیلی تلگراف» از ارزانی سفر به ایران
یکشنبه 1 مهر 1397
سفر ارزیابان یونسکو به ایران
شنبه 31 شهریور 1397
آیین‌های مذهبی و دینی، از جمله میراث ناملموس کشور هستند که می‌توانند گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب کنند.
سه شنبه 27 شهریور 1397
در ۴ ماه نخست امسال و از ابتدای فروردین تا انتهای تیرماه، تعداد گردشگران خروجی از کشور به‌میزان ۶/ ۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ کاهش داشته است.
شنبه 24 شهریور 1397
دکتر حمید هاشمی، معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاددانشگاهی، با بیان اینکه مشکل اصلی ما این است که نتوانستیم بین سه الگوی اسلامی، ملی و علمی جهانی برای توسعه گردشگری اتحاد برقرار کنیم، عنوان کرد: در صورت وحدت این محورها، این مسئله و مسائل بعدی به صورت سلسله وار حل می‌شوند.
سه شنبه 6 شهریور 1397
دکتر زهرا سعیدی مبارکه، نماینده و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آینده اقتصاد جهان بر عهده گردشگری است، اظهار کرد: شرایط خاص سیاسی و اقتصادی ایران که هر روز تحریم‌های جدیدی در برابر ملت ایران می‌گذارند، ایجاب می‌کند که به فکر راه چاره بوده و یکی از این راه‌ها تکیه بر ظرفیت‌های بومی و اقتصاد مقاومتی و از آن جمله گردشگری است.
سه شنبه 6 شهریور 1397
دکتر غلام حیدر ابراهیمبای سلامی استاد دانشگاه و عضو شورای عالی میراث و گردشگری با تاکید بر اصلاح ساختار گردشگری گفت: برا یاصلاح این ساختار نیاز به گفتمان سیاسی، برنامه ریزی، اداری و اقتصادی وجود دارد.
سه شنبه 6 شهریور 1397
سمینار تخصصی "سیاستهای توسعه ای سفر و گردشگری با رویکرد شهر گردشگر" توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری در گردشگری برگزار شد.
سه شنبه 6 شهریور 1397
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری در گردشگری به معرفی محصولات فرهنگی خود پرداخت.
سه شنبه 6 شهریور 1397
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi