مقاله
خلیج فارس به عنوان مهم ترین منطقه امنیتی و سیاسی در جنوب ایران به شمار می رود و می تواند نقش مهمی ‌در همگرایی کشورهای اطراف آن داشته باشد
یکشنبه 22 اسفند 1395
در این مقاله سعی گردیده تا در خصوص نقش صنعت گردشگری بعنوان یک صنعت مولد و اشتغال زا مباحثی بیان گردد و همچنین وضعیت این صنعت در ایران کنکاش و علل عدم موفقیت متولیان صنعت گردشگری در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده نیز نقد گردد.
چهار شنبه 31 شهریور 1395
این پژوهش به ارزیابی مناطق آزاد ایران به لحاظ جذب گردشگر و توسعه زیرساخت‌های گردشگری( مطالعه موردی منطقه آزاد قشم) ‌می‌پردازد. نوع تحقیق با توجه به ماهیت کاربردی و به لحاظ روش توصیفی- تحلیلی است.
یکشنبه 13 تیر 1395
هدف مقاله حاضر بررسی منافع و علایق انگلیس در منطقه خلیج فارس در فاصله بین دو جنگ جهانی و اقدامات این کشور در راستای حفظ این منافع می باشد.
یکشنبه 13 تیر 1395
سؤال اصلی این مقاله این است که چه فرصت‌ها و چالش‌هايي در استفاده از ميادين مشترک نفت و گاز در روابط ايران و کشورهاي حاشيه خليج‌فارس وجود دارد؟ اين پژوهش به کمک تئوري همگرايي و نوکارکردگرايي ارنست‌هاس در پي پاسخ به اين سؤال است و اين فرضيه‌ مطرح مي‌شود که مهم‌ترين فرصت‌ها مي‌توانند همکاري بيشتر در زمينه ي بهره‌برداري از اين ميادين، پالايش و انتقال اين منابع به بازارهاي جهاني باشد.
یکشنبه 13 تیر 1395
مقاله حاضر در تلاش است تا با بهره گيري از روش كتابخانه اي – اسنادي چرایی ایجاد تعامل سازنده بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس را در راستای دستیابی به هدف مذکور مورد کنکاش و بررسی قرار دهد.
یکشنبه 13 تیر 1395
در این پژوهش از شاخص‌های اوقات فراغت، الگوهای گفتاری(لهجه)، مسکن(دکوراسیون، معماری، اثاثیه)، جهت سنجش تغییرات اجتماعی- فرهنگی استفاده شده است.
یکشنبه 13 تیر 1395
این پژوهش با بهره گیری از روش توصیفی – تحلیلی و در چارچوب رهیافت سازه انگاری و پارادایم اجتماع امنیتی، این انگاره را مفروض می‌پندارد که یکی از موانع اصلی و بنیادین در ایجاد یک جامعه امنیتی در منطقه خلیج فارس، هویت‌های ناهمگون و متعارض ایران و شیخ نشین‌های عرب منطقه، به عبارتی «جدالهای هویتی» بین این کشورها بوده است.
یکشنبه 13 تیر 1395
هدف از این مقاله برآورد عیار اقتصادی - گردشگری مساجد تاریخی واقع در میدان نقش جهان شهر اصفهان و تحلیل میزان و عوامل موثر بر تمایل به پرداخت بازدیدکنندگان برای بهره مندی از قابلیت های گردشگری این اماکن مذهبی و تاریخی بوده است.
یکشنبه 6 تیر 1395
هدف پژوهش بررسی اثرات احداث اقامتگاه سازگار با محیط زیست بر میزان مشارکت و توانمندسازی جامعه محلی است، لذا نوع تحقیق به لحاظ هدف کاربردی و به لحاظ ماهیت و روش توصیفی- تحلیلی می باشد.
یکشنبه 6 تیر 1395
هدف از این تحقیق، شناسایی توانایی‌های توسعه گردشگری در شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی است.
یکشنبه 6 تیر 1395
هدف کلي اين تحقیق تحلیل موانع توسعه گردشگري روستايي و ارائه الگوي راهبردي مناسب در روستاهاي هدف گردشگري استان خراسان شمالي مي باشد.
یکشنبه 6 تیر 1395
هدف این مقاله بررسی پایداری اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی گردشگری در جهت رسیدن به توسعه گردشگری روستایی در منطقه قلات است.
یکشنبه 6 تیر 1395
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2015 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi