مقاله
صنعت گردشگری امروزه همانند سایر صنعت‌ها و فعالیت‌ها، در سطح ملی و بین‌المللی تحولات متفاوتی را در دهه اخیر تجربه کرده است.
شنبه 29 شهریور 1399
مرور مطالب این مقاله علاقمندان و همه مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری را با بخشی از فناوری های روز و استارتاپ های گردشگری در ایران و جهان آشنا می کند و از طرف دیگر در تولید ایده و پرورش خلاقیت آنها مطابق با نیازهای ایران پیشنهاد هایی ارائه خواهد کرد.
یکشنبه 23 شهریور 1399
این گزاره که ایران در رده‌ کشورهای نخست جهان در دارا بودنِ جاذبه‌های گردشگری است، مورد اذعان و پذیرش همه‌ی جهانیان است؛ و این‌که، صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است. بر اساس گزارش WTO، ایران رتبه دهم جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است. اما شوربختانه از این جهت که به لحاظ بهره‌برداری در رده‌های آخر جدول قرار گرفته است، نوعی یأس و ناامیدی گریبان جامعه‌ی گردشگری را فراگرفته است.
شنبه 21 تیر 1399
اولین خسارت کرونا به گردشگری منتشر شد/ عبور دولت از استارت‌آپ‌ها به نفع سنتی‌ها
دوشنبه 19 خرداد 1399
وزارت میراث فرهنگی آموزش‌های عمومی سفر در شرایط کرونا را در قالب ۷۰ توصیه منتشر کرده در این دستورالعمل آمده اقامت در چادر به اقامت در مراکزاقامتی غیرمجاز ارجحیت دارد.
شنبه 10 خرداد 1399
شاید دوران شیوع یک بیماری عالم‌گیر، بهترین زمان برای جذب گردشگر نباشد، اما ایسلند بر این باور است که در این روزهای کرونایی حرف‌های زیادی برای گفتن در زمینه گردشگری دارد.
شنبه 10 خرداد 1399
شیوع کرونا، صنعت گردشگری ایران را با ضرر بیش از 3 هزار میلیارد تومانی مواجه کرده است.
شنبه 27 اردیبهشت 1399
اختصاص بودجه مناسب به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می تواند درکمک به این حوزه و رفع مشکلات حادث شده برفعالان آن گره گشا باشد. خوشبختانه بودجه سال 99 با توجه و اهتمام نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با رشد 39 درصدی مواجه شد.
چهار شنبه 24 اردیبهشت 1399
این نوشتار با بررسی مدل های توسعه منابع انسانی و تجارب موفق سازمان های دولتی و خصوصی در کشور های مختلف، مدل های مناسب مدیریت نیروی انسانی در صنعت گردشگری ایران را، در سه بخش دولتی، خصوصی، و سیاست‌گذاری بررسی خواهد کرد.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1399
اغراق نیست اگر بگوییم کووید 19 کمر صنعت گردشگری را در سراسر جهان شکسته است. صنعتی که خطوط هوایی، هتل‌ها، سایت‌های رزرو هتل و کسب‌و‌کارهای بسیار دیگری در آن فعالیت دارند. حالا با توقف ناگهانی سفرها و مشکلات مالی برآمده از آن رو‌به‌رو هستند، بحرانی که معلوم نیست چه زمانی به پایان می‌رسد.
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399
صنعت گردشگری یکی از مهم­ترین بخش­های اقتصاد جهانی است که در بیش از یک دهۀ اخیر، بیشترین درآمدزایی و اشتغال‌زایی را در میان صنایع مختلف جهان داشته است........
شنبه 20 اردیبهشت 1399
پیش‌بینی‌ها بر این است که کرونا، استاندارد سفر و رفتار گردشگران را تغییر دهد، هنوز مشخص نیست دقیقا با چه تغییراتی مواجه خواهیم شد اما ارزیابی‌ها نشان می‌دهد گروه‌ها مسافران کوچک‌تر و سفرها تا مدتی، درون مرزی خواهد شد. این نظر را استاد رسمی فدراسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری نیز تایید می‌کند و می‌گوید: دنیا درحال طراحی استانداردهای جدید برای سفر است.
شنبه 20 اردیبهشت 1399
در این قسمت از مقالات باهم سفر کنیم، قرار است به شهر خاطره‌ها برویم، یک شهر پر ماجرا و بسیار جذاب برای انواع سلیقه‌ها. این شهر جایی نیست جز «استانبول» (Istanbul) زیبا و دوست‌داشتنی. اگر شما هم همانند ما بی‌قرار دیدن این شهر رویایی هستید، هرچه سریع‌تر چمدانتان را ببندید که هواپیمای سفر دریم دیز در حال سوارکردن مسافران خود است.
چهار شنبه 17 اردیبهشت 1399
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi