رئیس مرکز گردشگری دانشجویان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه گردشگری مذهبی می‌تواند اولويت توسعه و جذب گردشگران بین‌المللی باشد، گفت: این صنعت علاوه بر اینکه می‌تواند درآمد ارزی ما را افزایش و جایگزین صنعت نفت شود، می‌تواند از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز زمینه‌ای برای تعامل با کشورهای دیگر باشد.
پنج شنبه 18 آذر 1395
اولین استارت‌آپ ویکند گردشگری در فضای مجازی از روز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۹ تا جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰ در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.
دوشنبه 15 آذر 1395
جوایز جهانی گردشگری موسوم به اسکار صنعت گردشگری، جایزه نهایی سال ۲۰۱۶ میلادی خود را به سبب پتانسیل‌های فراوان برای رشد گردشگری به سن‌پترزبورگ روسیه داد و استدلال کرد این شهر آینده درخشانی در گردشگری بین‌المللی خواهد داشت.
یکشنبه 14 آذر 1395
اختتامیه یازدهمین دوره طرح ملی "ایران؛ مرز پرگهر" با حضور شخصیتهای کشوری و علمی و برنامه های جنبی از جمله بازدید از برج میلاد برگزار می شود.
شنبه 13 آذر 1395
اسناد بالادستی گردشگری کشور در پنجمین جلسه تدوین برنامه ششم حوزه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی بررسی شد.
یکشنبه 7 آذر 1395
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران از سوی بنیاد ملی نخبگان لوح تقدیر دریافت کرد.
یکشنبه 7 آذر 1395
یکی از بزرگترین رویدادهای دانشگاهی کارآفرینی با رویکرد گردشگری همزمان با هفته جهانی کارآفرینی (26 الی 28 آبان ماه) در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با مشارکت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان ایران برگزار شد.
شنبه 29 آبان 1395
نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی برگزار می­ گردد.
یکشنبه 6 تیر 1395
دومین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی گردشگری،جغرافیا و محیط زیست پایدار برگزار می شود.
یکشنبه 25 بهمن 1394
ناهماهنگی تعطیلات در برخی کشورها با تعطیلات جهانی موجب شده که اقتصاد این کشورها با تعطیلاتی 3 تا 4 روزه مواجه باشد. برای حل این مساله اما، برخی از کشورها با مشورت متخصصان و کارشناسان دست به تغییراتی در این تعطیلات زده‌اند تا این زیان‌ها را به حداقل برسانند. از جمله تغییرات صورت گرفته را می‌توان تبدیل تعطیلات آخر هفته به روزهای جمعه و شنبه در کشورهای اسلامی دانست. این کار موجب می‌شود همکاری بین بازارهای بین‌المللی بیشتر شود.
شنبه 29 آبان 1395
صنعت گردشگری در سال‌های اخیر به سرعت گسترش یافته و در ردیف یکی از بزرگترین منابع درآمد جهان قرار گرفته است. چرخه عظیم مالی که به طور غیرمستقیم حول محور صنعت گردشگری می‌چرخد، به مراتب تاثیرگذارتر از درآمدهای مستقیم بر اقتصاد جهانی است.
یکشنبه 16 آبان 1395
گردشگری به عنوان یک فعالیت بازرگانی،نقش و اهمیت به‌سزایی در رشد و توسعه‌ اقتصادی کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه دارد.
چهار شنبه 12 آبان 1395
مجموعه سخنرانی های گفتار دوم نشست دوازدهم"نقد کتب تألیفی دانشگاهی برای رشته های دانشگاهی" در قالب کتابچه منتشر شد.
شنبه 8 آبان 1395
مجموعه سخنرانی های گفتار اول نشست یازدهم "نقد کتب تألیفی دانشگاهی برای رشته های دانشگاهی" در قالب کتابچه منتشر شد.
شنبه 8 آبان 1395
در این مقاله سعی گردیده تا در خصوص نقش صنعت گردشگری بعنوان یک صنعت مولد و اشتغال زا مباحثی بیان گردد و همچنین وضعیت این صنعت در ایران کنکاش و علل عدم موفقیت متولیان صنعت گردشگری در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده نیز نقد گردد.
چهار شنبه 31 شهریور 1395
هتل بین المللی قصر طلایی (مشهد مقدس) توسط مرحوم حاج محمود سزاوار بندی و فرزند ایشان حاج امیر سزاوار در سال 1386 پایه گذاری گردید.
یکشنبه 2 اسفند 1394
کمپ متین آباد بعنوان اولین کمپ طبیعی Eco camp در ایران بر اساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده است. کمپ متین آباد در 25 کیلومتری شمال نطنز و 60 کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.
یکشنبه 2 اسفند 1394
هتل سنتی عتیق اصفهان بازمانده از دوران قاجار می باشد. در تاریخ 1382/6/22 با شماره ثبت 10226 در لیست آثار ملی قرار گرفت. این خانه قدیمی با قدمت 200 ساله در محله شهشهان واقع شده است.
شنبه 1 اسفند 1394
جشنواره دانشجویی دیدنگار
اختتامیه یازدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر
/upload/file/tablighat.pdf
فرخوان مقاله
تلگرام و اینستاگرام
سینا پرس
بازدیدهای علمی-فرهنگی نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد ملی نخبگان
فراخوان مقاله فصلنامه علمی-ترویجی "میراث و گردشگری"
نگاه گردشگری
جاذبه های گردشگری
عضویت در سایت

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2015 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi