می‌گویند بین‌النحرین گهواره تمدن بشری است،‌ اولین امپراتوری جهان در ایران بنا شده،‌ چین سرزمین عجایب است و بناهای باستانی مصر آن‌قدر فوق‌العاده هستند که خیلی‌ها نمی‌توانند باور کنند که انسان‌ها به تنهایی آن‌ها را ساخته باشند. اما وقتی حرف از گردشگری و گردشگرپذیری می‌شود،‌ داشتن تاریخی به قدمت آدم ابوالبشر و احساس مالکیت بر تمام دستاوردهای تمدنی دنیا نیست که به کمک اقتصاد کشورها می‌آید؛ آن چیزی که توریست‌ها را به خود جلب می‌کند تا در کشور دوم، پول خرج کنند و رونق اقتصادی بیاورند، شاخص‌های توسعه‌ای است که بیشتر کشورها با ادعای تمدن باستانی، از آن بی‌بهره هستند.
چهار شنبه 7 مهر 1395
جشن روز جهانی گردشگری درحالی روز گذشته در سراسر جهان برگزار شد که شعار «گردشگری برای همه؛ارتقای دسترسی عمومی» بر تلاش برای توسعه گردشگری برای همه اقشار اعم از ناتوانان جسمی، افراد دارای معلولیت، کودکان و طبقات مختلف جامعه تاکید می‌کرد. به باور کارشناسان، تصمیم‌گیران سیاسی و صنعت گردشگری از توسعه این صنعت برای همه استقبال می‌کنند.
چهار شنبه 7 مهر 1395
معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از واگذاری ۱۸۰مجموعه فرهنگی و تاریخی به بخش خصوصی خبر داد و تاکید کرد که این مهم در سال جاری انجام می‌شود.
چهار شنبه 7 مهر 1395
سیزدهمین نشست علمی- تخصصی از دومین مرحله سلسله نشست های چشم انداز صنعت گردشگری در ایران با موضوع "تجربه گردشگری از دیدگاه گردشگران" برگزار می شود.
یکشنبه 4 مهر 1395
تعدادی از مستعدین برتر بنیاد ملی نخبگان در قالب "یازدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" در تور آموزشی زمین شناسی به مقصد جاده هراز- دماوند شرکت کردند.
چهار شنبه 31 شهریور 1395
مستعدین برتر بنیاد ملی نخبگان در قالب یازدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" طي اردوي يك روزه از كارخانه توليد لبنيات و محصولات غذايي مي ماس و شهرك سينمايي غزالي بازديد كردند.
شنبه 27 شهریور 1395
نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی برگزار می­ گردد.
یکشنبه 6 تیر 1395
دومین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی گردشگری،جغرافیا و محیط زیست پایدار برگزار می شود.
یکشنبه 25 بهمن 1394
اولین سمینار بلند مدت HSE در کوهستان و طبیعت به مدت یک هفته از فردا-شنبه-درمشهد برگزار می گردد.
یکشنبه 25 بهمن 1394
در بحث پیرامون گردشگری، موضوعی که همواره از سوی دست‌اندرکاران این صنعت به‌ویژه در بخش دولتی مطرح بوده، توجه به کمیت گردشگران یا تعداد آنان است؛ درحالی‌که کیفیت حضور یک گردشگر از کمیت آن مهم‌تر است. اینکه گردشگر چقدر در مقصد مورد نظر هزینه می‌کند و از این طریق، بر اقتصاد منطقه میزبان و درآمدزایی جامعه محلی تاثیرگذار است، موضوعی است که در برنامه‌ریزی‌های گردشگری باید همواره مورد توجه قرار گیرد.
دوشنبه 5 مهر 1395
اگرچه تا امروز ایستگاه‌های راه آهن مبدا سفر بودند اما می‌توان برخی از آنها را به تنهایی جاذبه گردشگری دانست که در کنار جان‌پناه‌ها، پل‌ها و ریل‌های قطار یک بسته سفری جذاب را می‌سازند.
چهار شنبه 24 شهریور 1395
-
چهار شنبه 24 شهریور 1395
در این مقاله سعی گردیده تا در خصوص نقش صنعت گردشگری بعنوان یک صنعت مولد و اشتغال زا مباحثی بیان گردد و همچنین وضعیت این صنعت در ایران کنکاش و علل عدم موفقیت متولیان صنعت گردشگری در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده نیز نقد گردد.
چهار شنبه 31 شهریور 1395
این پژوهش به ارزیابی مناطق آزاد ایران به لحاظ جذب گردشگر و توسعه زیرساخت‌های گردشگری( مطالعه موردی منطقه آزاد قشم) ‌می‌پردازد. نوع تحقیق با توجه به ماهیت کاربردی و به لحاظ روش توصیفی- تحلیلی است.
یکشنبه 13 تیر 1395
هدف مقاله حاضر بررسی منافع و علایق انگلیس در منطقه خلیج فارس در فاصله بین دو جنگ جهانی و اقدامات این کشور در راستای حفظ این منافع می باشد.
یکشنبه 13 تیر 1395
هتل بین المللی قصر طلایی (مشهد مقدس) توسط مرحوم حاج محمود سزاوار بندی و فرزند ایشان حاج امیر سزاوار در سال 1386 پایه گذاری گردید.
یکشنبه 2 اسفند 1394
کمپ متین آباد بعنوان اولین کمپ طبیعی Eco camp در ایران بر اساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده است. کمپ متین آباد در 25 کیلومتری شمال نطنز و 60 کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.
یکشنبه 2 اسفند 1394
هتل سنتی عتیق اصفهان بازمانده از دوران قاجار می باشد. در تاریخ 1382/6/22 با شماره ثبت 10226 در لیست آثار ملی قرار گرفت. این خانه قدیمی با قدمت 200 ساله در محله شهشهان واقع شده است.
شنبه 1 اسفند 1394
/upload/file/tablighat.pdf
سایت تور لحظه آخری
فرخوان مقاله
تلگرام و اینستاگرام
سینا پرس
بازدیدهای علمی-فرهنگی نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد ملی نخبگان
فراخوان مقاله فصلنامه علمی-ترویجی "میراث و گردشگری"
نگاه گردشگری
جاذبه های گردشگری
عضویت در سایت

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2015 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi