دانستنی های گردشگری
موضوع ازدواج و وصلت به‌تبع از تمامی جوامع بشری،‌ آیینی کهن و دیرینه بوده و از طرفی سنتی دینی و مذهبی نیز هست، لذا باید تاریخ و قدمتی هم‌پای با شکل‌گیری اولین هسته‌های زندگی گروهی و دسته‌جمعی انسان‌ها داشته باشد.
یکشنبه 27 خرداد 1403
آداب و رسوم مختلفی از دیرباز به مراسم ازدواج وابسته بوده است که به مرور زمان به بخشی از فرهنگ هر جامعه تبدیل شده است. هر چند این روزها این فرهنگ به دلیل موضوعات مختلفی از جمله مسائل اقتصادی و اجتماعی دچار تغییراتی شده است اما با این وجود همچنان هم می‌توان ردپای کمرنگی از اجرای این سنت‌ها را در برخی نقاط دید.
چهار شنبه 23 خرداد 1403
مدیرعامل موزه سینمای ایران در نشست تخصصی «موزه، سینما، آموزش» تاکید کرد: آموزش و پرورش باید به موزه‌ها متصل شود و موزه در برنامه درسی مدارس قرار گیرد.
چهار شنبه 16 خرداد 1403
آیین باستانی جشن تندرستون با حضور خانواده‌ها و شهروندان کرمانی عصر امروز (یکشنبه)، در بوستان پدر شهر کرمان برگزار شد.
دوشنبه 10 اردیبهشت 1403
هفده شوال روز شکست عمروبن عبدود توسط پهلوان‌ترین مرد در تاریخ بشر، حضرت علی(ع)، در کشورمان «روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای» است که چهره‌های این ورزش ما را با فرهنگ اصیل ایران‌زمین آشنا می‌کند.
دوشنبه 10 اردیبهشت 1403
زیارتگاه و گورستان خالد نبی با سنگ‌گورهای شگفت از گستره‌های طبیعی و تاریخی شهرستان گنبد کاووس در استان سرسبز گلستان به‌شمار می‌رود، این زیارتگاه، با توجه به قدمتی که دارد توجه بسیاری از گردشگران و همچنین باستان‌شناسان را به خود جلب کرده است.
شنبه 8 اردیبهشت 1403
قلعه رودخان با نام محلی «قَلَه روخون»، نام یکی از دژهای عظیم گیلان است که گفته می‌شود پیش از تاریخ ساخته شده و در دوره‌های بعد مرمت شده؛ این قلعه در سال هزار و سیصد و پنجاه و چهار در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از انتشار پوستر دومین جشنواره بین‌المللی کوچ عشایر شاهسون مغان خبر داد.
شنبه 1 اردیبهشت 1403
به گزارش ایسنای خراسان رضوی، میراث آیینی ایران زمین، مهمترین و شاخص‌ترین بخش شکل‌دهنده به موسیقی سنتی محسوب می‌شود و متاسفانه با فراموشی برخی مراسم و آیین‌ها نقش و کاربرد خود را از دست داده و به بوته فراموشی سپرده شده است.
سه شنبه 28 فروردین 1403
با نزدیک شدن به پایان ماه رمضان، مسلمانان سراسر جهان مشتاقانه منتظر فرا رسیدن عید هستند که جشن‌های بعد از ماه مبارک را برگزار کنند.
شنبه 25 فروردین 1403
با روئیت هلال ماه شوال، روزه‌داری و عبادت در ماه مبارک رمضان به پایان می‌رسد و مسلمانان به استقبال عید بندگی می‌روند؛ استقبالی که در ایران نیز بسته به عواملی همچون فرهنگ و منطقه جغرافیایی متفاوت است.
سه شنبه 21 فروردین 1403
یک باستان‌شناس گفت به استناد پژوهش‌هایی که انجام داده است، نام شیراز را به خط پهلوی (پارسی میانه) روی «گِل‌مُهرهای دوره ساسانی»، که نزدیک به یک قرن پیش از کاوش‌های باستان‌شناسی در «قصر ابونصر» در شرق شیراز به دست آمده‌اند، شناسایی کرده است. این گِل‌مُهرها در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری می‌شوند.
یکشنبه 19 فروردین 1403
با فرارسیدن ایام نوروز و آغاز مسافرت‌های نوروزی سازه‌های آبی‌تاریخی شوشتر مقصد پر طرفدار گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان شوشتر است.
شنبه 18 فروردین 1403
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi