بازدید دانشجویان خواهر دانشگاه قم از باغ ملی گیاه شناسی ایران و نمایشگاه هوا و فضا سپاه
شنبه 19 اسفند 1402 بازدید: 207
به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی فرهنگی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان قم، اولین دوره از طرح ملی فن فرهنگ با هدف بازدید دانشجویان و دانشگاهیان از دستاورد های بزرگ ملی، چهارشنبه 16 اسفند برگزار شد.
در این طرح دانشجویان دانشگاه قم از باغ ملی گیاه شناسی ایران و نمایشگاه هوا و فضا سپاه بازدید کردند.
لیدر این مجموعه در معرفی باغ به دانشجویان گفت: باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در سال 1347 با واگذاری قطعه زمینی از مراتع ملی شده در اراضی چیتگر واقع در کنار اتوبان تهران - کرج افتتاح شد.
این باغ یکی از بزرگ ترین باغ‌های گیاه‌شناسی جهان محسوب می شودو هدف از احداث آن ایجاد مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه ها است. همچنین باغ گیاه شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می گیرد، در باغ گیاه شناسی ملی ایران ۶۴ گونه درخت و درختچه از حوزه‌های هیرکانی و ۲۴۰ گونه از سرزمین البرز، ۴۲ گونه چوبی و ۳۰ گونه علفی از اقلیم زاگرس به همراه ۲۳ مجموعه گیاهی متنوع و ۴۰ گونه گیاهی از بوم‌های کویری و بیابانی نگه‌داری می‌شود.
وی گفت: در این باغ اقلیم‌های جهانی هم دیده شده است از جمله سرزمین‌های چین و ژاپن، هیمالیا، قفقاز، آمریکا و سیبری و باغ‌های اروپایی!
لیدر باغ ملی گیاه شناسی ایران گفت :در باغ گیاه شناسی هشت کلکسیون و باغات تخصصی درباره موضوعات آموزشی و نمایشی، باغ‌های سیستماتیک، آربراتوم، گیاهان دارویی و صنعتی، باغ‌های صخره‌ای و زینتی  وجود دارد.
پس از بازدید، دانشجویان به صرف ناهار در باغ پرداختد و پس از آن به سمت نمایشگاه هوا و فضا حرکت کردند و از دستاوردهای متعدد نیروی هوافضای سپاه در حوزه‌های مختلف موشکی، پدافند هوایی، پهپادی، عملیات هوایی و فضایی از بدو شکل‌گیری تاکنون دیدن کردند. 
 
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi