ارکان و تشکیلات

تشکیلات
مركز گردشگري علمي- فرهنگي دانشجويان ايران تشكيلات وابسته به جهاد دانشگاهي به منظور برداشتن گام هاي مؤثر در جهت توسعه گردشگري و ارتقای فرهنگ گردشگري در نسل جوان و دانشگاهی جامعه تأسيس گرديد و اساسنامه آن در سال 1381 به تصويب هيئت امناي جهاددانشگاهي رسيد. کاركرد و اهداف اين مركز بر اساس اولویت های فرهنگي كشور تعريف شده و وظيفه برنامه ريزي، تدوين و اجراي برنامه هاي سياحتي، زيارتي و فعاليت هاي ويژة گردشگري براي دانشجويان را در محورهاي فرهنگي، علمي- پژوهشی و آموزشي بر عهده دارد. اين مركز در تهران مستقر است و داراي شعب مختلف در جهادهای دانشگاهی سراسر کشور است؛ لازم به ذکر است این مرکز در تاریخ 1400/05/04 در  سازمان دانشجویان ایران ادغام گردید.

ارکان سازمان
 - شورای مرکزی
- رئیس سازمان دانشجویان
- مراکز و موسسات تابعه سازمان
- شعب سازمان
سازمان دانشجویان ایران، از دو «معاونت پشتیبانی» و «معاونت برنامه‌ریزی و راهبری فعالیت‌های دانشجویی» تشکیل شده است که هریک از معاونت های دارای چند مرکز و اداره هستند. 
معاونت پشتیبانی دارای دو  اداره «امور اداری»  و اداره «امور مالی» است. 
معاونت دانشجویی نیز متشکل از سه اداره است که شامل: «گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی و آموزشی»، «گروه راهبری فعالیت‌های نوآورانه دانشجویی» و « اداره راهبری و نظارت بر شعب و تشکیلات دانشجویی» می‌شوند. 
این سازمان همچنین چهار مرکز به نام‌های «مرکز گردشگری-علمی فرهنگی دانشجویان»، «مرکز فرهنگی-دانشجویی امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی» ،«مرکز ملی گفتگو ، مناظره و آزاداندیشی» ،«مرکز فعالیت ‌های محیط زیستی دانشجویان ایران» و «مرکز صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران» دارد. 
همچنین متشکل از 45 شعب در سراسر کشور و 7 دبیرخانه دانشجویی «دبیرخانه نکوداشت مفاخر ایران اسلامی»، «دبیرخانه کارآفرینی»، «دبیرخانه حمایت از محرومان»، «دبیرخانه شهدای دانشجو»، «دبیرخانه طریق جاوید»، «دبیرخانه دانشجویی ایران،مرز پرگهر» و «دبیرخانه مناظره دانشجویان ایران» می‌باشد. 
همچنین حوزه ریاست و روابط عمومی و اداره حراست از دیگر زیرمجموعه های ساختاری سازمان دانشجویان است.
 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi