دانستنی های گردشگری
مدت‌‌ها بود که به سفر با قطار و عکاسی از مسیرهای خاص ایران فکر می‌کردم اما هر بار به دلیل یک مشکل اصلی، از این سفر منصرف می‌شدم؛ مشکل من پنجره‌های قطار بود که هیچ‌وقت اجازه خروج نمی‌دادند! برنامه تماشای بدون واسطه مسیر زیبای راه‌آهن تهران به سمت شمال با من همراه بود تا اینکه در یکی از سفرهایی که به گرگان داشتیم، قطاری سوار شدم که پنجره‌های آن به فرم قطارهای قدیمی بود و به سمت پایین باز می‌شد!
شنبه 3 مهر 1400
با فروکش کردن تدریجی گرد و خاک ناشی از گپ وعده رقابت‌های انتخاباتی و استقرار دولت جدید و همچنین شوراهای اسلامی به‌ویژه در اصفهان و انتخاب شهردار جدید اصفهان و آغاز تغییرات تدریجی مدیران سایر نهادها به نظر می‌رسد فرصت مناسبی فرارسیده تا نگاهی گذرا به بایدها و نبایدهای آینده این شهر تاریخی داشته باشیم و گفت‌وگویی کوتاه با کسانی که به هر نحو چه از منظر تصمیم‌گیری و چه از نظر فکری بر آینده این شهر تاریخی تاثیر گذارند در آغاز سده جدید خورشیدی صورت پذیرد. پس تاریخ را گواهی عادل بر آنچه در این نوشتار بیان می‌شود قرار می‌دهیم.
سه شنبه 30 شهریور 1400
روز جهانی گردشگری هر سال در ۲۷ سپتامبر گرامی داشته می‌شود تا آگاهی جامعه بین‌المللی از اهمیت گردشگری و ارزش اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آن بیش از پیش افزایش پیدا کند، حال در وضعیت کنونی چرا رشد فراگیر در گردشگری اهمیت دارد و به عنوان شعار امسال روز جهانی گردشگری از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) انتخاب شده است؟
دوشنبه 29 شهریور 1400
آسمان روستای «قلعه‌نو» سرخ شده و خورشید در حال غروب کردن است. گردشگران تلاش ‌می‌کنند سرخی این لحظه را در قاب دوربین‌ها بگنجانند. چشم که به سمت چپ می‌چرخد خانه‌هایی با سقف‌های گنبدی که به شکل پلکانی روی هم قرار گرفته‌اند نمایان می‌شود. مسافر گامی ‌به جلوتر برمی‌دارد و از روی سقف خانه اول به سقف خانه بعدی می‌رسد.
سه شنبه 23 شهریور 1400
با افزایش تقاضا برای انواع مختلف گردشگری تجربی (تجربه سفری واقعی)، انتظار می‌رود در سال‌های آینده گردشگری نجوم با استقبال بیشتر گردشگران مواجه شود.
یکشنبه 23 خرداد 1400
برخلاف تصور، تمام موزه‌هایی که آثار مرتبط با هنر اسلامی را به نمایش گذاشته‌اند در کشورهای اسلامی نیستند و بسیاری از موزه‌های بزرگ کشورهای اروپایی تلاش کرده‌اند با اختصاص بخشی از موزه به نمایش آثار اسلامی غنای خود را بالا ببرند.
شنبه 8 خرداد 1400
در گردهمایی مجازی آژانس‌ها و نمایندگان مجلس تاکید شد: بساط رانت در گردشگری را جمع کنید
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1400
معاون گردشگری اعلام کرد: تبلیغ و اجرای تور با وعده واکسن کرونا فاقد وجاهت قانونی بوده و مطابق مقررات با آن برخورد خواهد شد.
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1400
خانواده‌هایی که صاحب فرزند هستند، اغلب با این مشکل مواجه می‌شوند که بچه‌هایشان معمولاً تمایلی به سفر خانوادگی ندارند؛ اما والدین چطور می‌توانند فرزندان را به سفر کردن ترغیب کنند؟
شنبه 18 اردیبهشت 1400
میلیون‌ها خانواده در سراسر جهان در زمان خانه‌نشینی کرونایی، فرصت بیشتری برای بودن در کنار هم را تجربه کردند و فرصت‌ بیشتری برای تجربه سفرهای مجازی با کودکان را داشتند. گشت و گذارهای مجازی، روشی عالی برای گذراندن روزمرگی است و می‌تواند برای دوران تعطیلات برنامه‌ریزی شود.
شنبه 11 اردیبهشت 1400
موزه ها در گستره دنیای امروزی با توجه به نوع و نگاهی که دولت ها و حاکمیت ها به آن دارند و همانطور بسته به نوع و میزان تأثیرگذاری که که بر فرهنگ مردمان آن سرزمین در نهادینه نمودن تاریخ و فرهنگ ملی کشور می نمایند دسته بندی می شوند.
جمعه 10 اردیبهشت 1400
گاوهای دریایی یا دوگونگ ها، پستاندارانی آبزی و بزرگ هستند که سابق بر این، پراکنش قابل توجهی در آب های کم عمق از جمله خلیج فارس و دریای عمان داشته اند.
جمعه 10 اردیبهشت 1400
گلوبردکان جنگلی زیبا در جنوب ایران است که از مناطق نمونه گردشگری شهرستان جم در استان بوشهر به شمار می‌رود.
شنبه 28 فروردین 1400
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi