دانستنی های گردشگری
آذربایجان غربی به دلیل دارا بودن مناطق بکر و طبیعی منحصربه‌فرد و آب‌وهوای خنک این روزها بهترین مقصد گردشگران تابستانی است.
شنبه 18 تیر 1401
سمنان شهری کهن با آثار تاریخی متعدد و متنوع و بافتی تاریخی با وسعت بیش از ٣٧۵ هکتار، دارای بزرگ‌ترین بافت تاریخی استان سمنان، مرکز استان سمنان و شهری مهم که وجود آثار تاریخی متعدد گواهی بر اهمیت و غنای تاریخی و فرهنگی این کهن شهر است.
سه شنبه 14 تیر 1401
صنعت گردشگری به تکنیک‌های جذب توریست گفته می‌شود و مطالعه جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف جهان، معنی و مفهوم صنعت گردشگری را بیشتر روشن می‌کند.
شنبه 28 خرداد 1401
استان اردبیل با دارا بودن موقعيت جغرافيای و طبيعی، زیرساخت‌های مهم ورزشی و قهرمانان و پهلوانان ورزشی می‌تواند به يکی از قطب‌های مهم گردشگری ورزشی کشور تبدیل شود.
چهار شنبه 4 اسفند 1400
گردشگری حلال و توسعه آن از سوی دولت کره جنوبی، باعث شده که این کشور به مقصدی محبوب برای مسلمانان تبدیل شود. این بخش از صنعت توریسم برای دولت کره جنوبی نه تنها منبع درآمد اقتصادی بلکه یک رسانه دیپلماتیک مفید است، زیرا طرف‌های زیادی به غیر از گردشگران مسلمان از آن تأثیر می‌پذیرند.
یکشنبه 12 دی 1400
گردشگری دریایی موضوعی است که از ابتدای روی کار آمدن متولیان جدید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بارها بر آن تاکید شده است.
یکشنبه 23 آبان 1400
شورای جهانی گردشگری نسبت به مسافرت‌‌‌های ۲۰۲۲ خوش‌‌‌بین است و برآورد می‌کند که گردشگری اروپا با در پیش گرفتن ۵ اقدام مهم می‌‌‌تواند علاوه بر بهبود جزئی در سال ۲۰۲۱، بیش از ۸۰ درصد از درآمدهای حاصل از سفرهای بین‌المللی سال ۲۰۱۹ را در سال ۲۰۲۲ باز یابد.
چهار شنبه 12 آبان 1400
افزایش واکسیناسیون، کاهش ابتلا و اشتیاق به سفر و رهایی از قرنطینه، سناریوی سفرهای تجاری را طی دو ماه به ‌طور کل تغییر داد.
یکشنبه 9 آبان 1400
همه‌گیری کرونا نه تنها منجر به یکسان‌سازی جهان نشد بلکه بیش از هر زمان دیگری منجر به نابرابری و تبعیض میان کشورهای شمال و جنوب شده است. با توجه به رابطه مستقیم مسیر دیپلماسی یک کشور با اعتبار پاسپورت، رابطه با کشورها می‌تواند دو چالش توریسم را برطرف کند.
یکشنبه 9 آبان 1400
یکی از ویژگی‌های گردشگری که درواقع یکی از مزیت های آن نیز محسوب می‌شود، این است که اغلب کشورها گردشگری را در برنامه توسعه ملی خود در نظر گرفته‌اند. به همین جهت از پایه‌های اصلی توسعه جوامع باشد.
چهار شنبه 5 آبان 1400
جزیره کیش که می‌توانست به مالدیو ایران برای گردشگران ایرانی و خارجی بدل شود، اینک به محیطی برای ساخت و سازهای بی‌رویه ملاکان تبدیل شده است.
شنبه 1 آبان 1400
مدت‌‌ها بود که به سفر با قطار و عکاسی از مسیرهای خاص ایران فکر می‌کردم اما هر بار به دلیل یک مشکل اصلی، از این سفر منصرف می‌شدم؛ مشکل من پنجره‌های قطار بود که هیچ‌وقت اجازه خروج نمی‌دادند! برنامه تماشای بدون واسطه مسیر زیبای راه‌آهن تهران به سمت شمال با من همراه بود تا اینکه در یکی از سفرهایی که به گرگان داشتیم، قطاری سوار شدم که پنجره‌های آن به فرم قطارهای قدیمی بود و به سمت پایین باز می‌شد!
شنبه 3 مهر 1400
با فروکش کردن تدریجی گرد و خاک ناشی از گپ وعده رقابت‌های انتخاباتی و استقرار دولت جدید و همچنین شوراهای اسلامی به‌ویژه در اصفهان و انتخاب شهردار جدید اصفهان و آغاز تغییرات تدریجی مدیران سایر نهادها به نظر می‌رسد فرصت مناسبی فرارسیده تا نگاهی گذرا به بایدها و نبایدهای آینده این شهر تاریخی داشته باشیم و گفت‌وگویی کوتاه با کسانی که به هر نحو چه از منظر تصمیم‌گیری و چه از نظر فکری بر آینده این شهر تاریخی تاثیر گذارند در آغاز سده جدید خورشیدی صورت پذیرد. پس تاریخ را گواهی عادل بر آنچه در این نوشتار بیان می‌شود قرار می‌دهیم.
سه شنبه 30 شهریور 1400
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi