اخبار گردشگری
شیوع کرونا از بسیاری جهات سبک زندگی مردم را تغییر داد. یکی از این تغییرات، شیوه‌های سفر است.
یکشنبه 20 شهریور 1401
یک کارشناس محیط‌ زیست ضمن تاکید بر حرکت به سمت گردشگری مسئولانه برای حفاظت از محیط زیست، گردشگری انبوه را باعث تشدید تخریب سرزمین دانست.
چهار شنبه 29 تیر 1401
اهمیت حفاظت از میراث فرهنگی دنیا بر هیچ‌کسی پوشیده نیست اما هنگامی‌که از میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران صحبت می‌کنیم،این ضرورت دوچندان می‌شود.
شنبه 11 تیر 1401
شورای جهانی سفر و گردشگری از رشد ۴۰ درصدی صنعت گردشگری ایران در سال ۲۰۲۱ خبر داد و اعلام کرد گردشگران خارجی در این سال ۲.۵ میلیارد دلار ارز به ایران آوردند.
یکشنبه 29 خرداد 1401
رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران با اشاره به تعریف بیابان و کویر گفت: کلید رونق اقتصادی در مناطق کویری توجه به گردشگری مبتنی بر بیابان و کویر است.
شنبه 28 خرداد 1401
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، ۴۹ موضوع گردشگری را در قالب ۴۹ میز تخصصی در زیرمجموعه ۱۳ کمیته ملی تعریف کردیم
شنبه 28 خرداد 1401
یک کارشناس گردشگری با اشاره به پیش‌بینی افزایش حداقل ۴۰ درصدی سفر در تابستان پیش‌رو نسبت به تابستان ۹۸ گفت: نابسامانی سفرهای نوروزی دقیقاً به جایی برمی‌گردد که وزارت میراث فرهنگی باید با انجام وظایف خود مانع از ایجاد مشکلات عدیده می‌شد.
چهار شنبه 31 فروردین 1401
در تعطیلات نوروزی با افزایش میزان سفرها در شهرهای مسافرپذیر شاهد جولان آثار سوء ناشی از عدم توسعه هتل‌ها و مراکز اقامتی بودیم که معاون گردشگری از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی و منابع بانک‌ها برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری خبر داد.
دوشنبه 15 فروردین 1401
توریسم ۱۴۰۱ غایب بزرگی داشت که باعث شد بازگشت سفرهای نوروزی پس از دو سال توقف با ضعف جدی در عرضه خدمات و اقامت توریستی در سراسر کشور مواجه شود که دو دلیل مهم آن را مورد بررسی قرار می‌گیرد.
دوشنبه 15 فروردین 1401
پایگاه میراث جهانی تخت جمشید ـ پرسپولیس با انتشار عکسی قدیمی از این اثر باستانی، نسبت به خشکسالی و بی‌آبی در کشور هشدار داد.
دوشنبه 15 فروردین 1401
پرونده سفرهای نوروزی مازندران در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ با ثبت حدود ۱۵ میلیون نفر-شب اقامت در اماکن شناسنامه‌دار استان بسته شد و میانگین هر شب اقامت در این مدت به حدود ۹۰۰ هزار رسید.
دوشنبه 15 فروردین 1401
معاون صنایع‌دستی کشور گفت: هنرمندان صنایع‌ دستی نقش مهمی در برپایی سفره‌های هفت‌ سین داشتند. ضمن اینکه بخش زیادی از سبد هدایای نوروزی را صنایع‌ دستی هنرمندان تشکیل می‌داد.
دوشنبه 15 فروردین 1401
بررسی تجمیع آمارهایی که تا کنون از سوی ستاد هماهنگی خدمات سفر اعلام شده نشان می دهد بیش از ۵۰ میلیون نفر شب اقامت از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در کشور ثبت شده است.
دوشنبه 15 فروردین 1401
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi