اخبار گردشگری
بودجه پژوهشی حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در سال ۱۴۰۰، چهار میلیارد تومان و موضوعات پژوهشی و مطالعاتی حوزه‌های تخصصی تعیین شد.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به خبر درخواست ممنوعیت تور مسافرتی به ترکیه گفت: ممنوعیت تورهای گردشگری بدون لغو پرواز ممکن نیست.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
گردشگری و سفر همچون دیگر ابعاد زندگی از آمد و شدهای معمول روزانه تا کسب و کار و دیگر فعالیتهای اجتماعی تحت تاثیر شدید بحران کرونا و ضرورت اعمال محدودیتهای آن قرار گرفته اما طبع طبیعت‌دوست و آرامش‌طلب انسان در پی راهکاری برای پاسخگویی به این نیاز روحی با حفظ سلامت جسمی در محیط زیست است.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
بیماری همه‌گیر کووید- ۱۹ منجر به اعمال محدودیت‌های سفر شده و تاثیر زیادی بر گردشگری ایجاد کرده است، با این‌حال با شروع برنامه واکسیناسیون، بسیاری از کشورها امیدوارند در آینده‌ای نزدیک سفرها را دوباره آغاز کنند.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
تحقیقات انجام شده در بریتانیا در کنار آمار سفرهای نوروزی و پایین بودن ضریب اشغال هتل‌ها نشان می‌دهد که در دوران پاندمی گردشگران ترجیح می‌دهند به‌جای سفر به شهرهای بزرگ و اقامت در هتل‌های چند ستاره‌،‌ اقامتگاه‌های بوم‌گردی یا ویلاهایی را که در مناطق روستایی هستند انتخاب ‌کنند. در این مناطق امکان فاصله‌گذاری اجتماعی بیشتر شده و به تبع آن احساس امنیت روانی گردشگر هم بالا می‌رود.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
تا کنون از خودتان پرسیده‌اید جرم انتقال کرونا در سفر چیست؟
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: تبلیغات غیرمجاز تورهای گردشگری در فضای مجازی از طریق کمیته نظارت بر تورهای گردشگری استان رصد می‌شود.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
رئیس کانون راهنمایان گردشگری کشور ورود انواع کرونا مانند انگلیسی و هندی به کشور را یادآور شد و گفت: محدودیت‌های صدور ویزای گردشگری ناکارآمد و نظارت بر سلامت افرادی که وارد کشور می‌شوند، غیراصولی است.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400
مونسان گفت: مجموعه اشیا و مواد فرهنگی از مؤسسه ایران‌شناسی بریتانیا در تهران بعد از نیم قرن به موزه ملی ایران منتقل شد.
شنبه 11 اردیبهشت 1400
اسپانیا قصد دارد در آینده با کمک گواهی سلامت دیجیتالی کووید مرزها را به روی گردشگران خارجی باز کند.
شنبه 11 اردیبهشت 1400
آمارها نشان می‌دهد علاقه گردشگران در کشورهای مختلف به رزرو هتل و پرواز به‌صورت ماهانه افزایش یافته که این افزایش جست‌وجوها برای تعطیلات تابستانی گامی مثبت برای بخش گردشگری به‌شمار می‌رود.
شنبه 11 اردیبهشت 1400
یک کارشناس گردشگری معتقد است، مرز می تواند یک فرصت بسیار خوب برای رونق گردشگری کرمانشاه باشد، اما تاکنون به واسطه برخی دلایل این اتفاق نیفتاده است.
شنبه 11 اردیبهشت 1400
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از تشکیل اکیپی با حضور اداره نظارت بر اماکن عمومی، پلیس فتا، فرماندهی پلیس راه، دانشگاه علوم پزشکی، جامعه هتلداران، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و... برای جلوگیری از برگزاری تورهای غیرمجاز در کردستان خبر داد.
شنبه 11 اردیبهشت 1400
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi