فروش میلیاردی صنایع‌دستی استان‌ها در نوروز
دوشنبه 15 فروردین 1401 بازدید: 366

به گزارش مرکز گردشگری علمی‌– فرهنگی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به نقل از مهر، پویا محمودیان، در جلسه ارزیابی خدمات و فعالیت‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۱ که با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد با بیان این مطلب به مهمترین برنامه‌های این معاونت در نوروز اشاره کرد و افزود: نظارت بر قیمت‌ها، برگزاری مسابقات، اجرای تورهای بازدید از کارگاه‌ها، اختصاص هدایای مسابقات از محصولات صنایع‌دستی، پخش برنامه‌های مرتبط با صنایع‌دستی از شبکه‌های صدا و سیما، برگزاری جشن‌ها در بازارچه‌های صنایع‌دستی و کلنگ‌زنی بازارچه‌های جدید و … از مهمترین برنامه‌هایی است که در نوروز ۱۴۰۱ اجرا شد.

وی اضافه کرد: امسال تمام بخش‌ها در ستاد و استان‌ها پای کار بودند و تمام معاونت‌ها به خوبی از عهده مأموریت‌های خود برآمدند. همه تلاش کردیم تا شاهد افزایش رضایت و شادمانی مردم و ذی نفعان هر سه حوزه این وزارتخانه باشیم.

محمودیان خاطرنشان کرد: در نقاط مختلف کشور امسال بازارچه صنایع‌دستی راه‌اندازی شد و شاهد فروش بالای هنرمندان صنایع‌دستی هستیم به گونه‌ای که بعضی از استان‌ها ۱۰ میلیارد تومان فروش محصولات صنایع‌دستی داشتند. تمام این آمار در حال جمع‌آوری است و آمار دقیق فروش به زودی اعلام می‌شود.

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi