از جنگل حیرت انگیز در جنوب ایران خبر دارید؟
شنبه 28 فروردین 1400 بازدید: 375

  به گزارش مرکز گردشگری علمی-فرهنگی  دانشجویان ایران(ISTTA) به نقل از  حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،شاید تصور ما از جنوب ایران بیشتر در ساحل و کویر و یا جنگل‎ های حرا خلاصه شود، اما گلوبردکان جنگلی زیبا در جنوب ایران است که از مناطق نمونه گردشگری شهرستان جم در استان بوشهر به شمار می رود.

این جنگل به دلیل داشتن درختان بسیار فراوان و بلند, رود، نزدیک بودن به کوه‎ ها و هوای مطبوع، همواره گردشگران زیادی رو به خودش جذب کرده است ؛ به شکلی که این ترکیبِ جنگل، کوهستان و رودخونه، جذابیت زیادی برای این منطقه به وجود آورده است.
جنگل گلوبردکان با زیست‌بومی وسیع و تنوع گسترده‌ی گیاهی و جانوری، مکانی بکر برای انواع تحقیقات زیستی به شمار می‌رود. جنگل گلوبردکان با بیش از چهل گونه پرنده مهاجر که شناسایی شده‌اند؛ مانند شاهین آمور، کورکور بال سیاه، عقاب طلایی، عقاب دوبرادر و همچنین کفتار راه‌راه ، پلنگ، کله بز و چند گونه دیگر، از جنگل‌های چشمگیر ایران محسوب می‌شود.
در بازدیدتان از این جنگل، می‌توانید از تفریحاتی مثل جنگل نوردی، آب تنی، پرنده بینی و عکاسی لذت ببرند.
متاسفانه این جنگل به دلایل مختلفی مثل خشکسالی، قطع درختان، خالی شدن آب‌های زیرزمینی و عدم توجه به حفظ و احیای آن رو به نابودی است؛ به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi