آغاز فصل جدید همکاری‌های دانشجویی با مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد
دوشنبه 18 اسفند 1399 بازدید: 154

رییس مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران گفت: با امضاء تفاهم نامه مشترک با مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد، فصل جدید همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشجویی را با این مجموعه آغاز کردیم.

به گزارش مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (ISTTA)، مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران و مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد با هدف ارتقاء و تقویت و گسترش همکاری، آشنایی با بازار کار و مشاغل مرتبط و با بهره گرفتن از توان علمی و تجربیات و ظرفیت‌های طرفین تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

رحیم یعقوب زاده در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به اهمیت حضور دانشجویان در عرصه های مختلف فرهنگی و همکاری علمی و پژوهشی مشترک با مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، گفت: رویکرد مشترک در ضرورت هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مجموعه های فرهنگی و مراکز دانشجویی برای توسعه عرصه‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی، آموزشی و اجرایی منجر به انعقاد تفاهم نامه با مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد شد و تلاش خواهیم کرد انگیزه های لازم برای حضور دانشجویان در عرصه کسب دانش و مهارت در حوزه فرهنگی و گردشگری را تقویت کنیم.

رییس مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران افزود: با توجه به اهداف علمی و پژوهشی مرکز گردشگری در چارچوب تفاهم نامه با مجموعه سعدآباد تلاش می کنیم زمینه‌ مناسب برای هدایت و حمایت از تهیه و تدوین پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی، انجام تحقیقات و پژوهش‌های دانشجویی در حوزه تخصصی، ارتباط با موزه‌ها و کاخ‌موزه‌های داخلی و خارجی مرتبط با فعالیت‌های مجموعه سعدآباد فراهم شود.

یعقوب زاده فراهم‌ کردن زمینه تبادل اطلاعات و مستندات علمی داخلی و خارجی در حوزه فرهنگی و تاریخی، برگزاری نشست‌های تخصصی و تهیه برنامه‌های موضوعی مرتبط با حوزه فعالیت‌های مجموعه سعدآباد را از دیگر اهداف تفاهم نامه مشترک با این مجموعه فرهنگی تاریخی در تهران عنوان کرد.

وی گفت: مرکز گردشگری دانشجویان ایران با انعقاد تفاهم نامه با مجموعه فرهنگی و تاریخی سعد آباد تلاش می کند راه را برای حضور دانشجویان در محیطی پویا در بخش های مختلف متناسب با رشته‌های تحصیلی آنها هموار کند، در همین چارچوب با اعلام فراخوان جهت توانمندسازی دانشجویان در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، آشنایی با بازار کار و کسب تجارب تخصصی، از دانشجویان در مجموعه رشته‌های امور فرهنگی و موزه‌داری، هنرهای پژوهشی و صنایع دستی، هنر و طراحی لباس، تاریخ و جغرافیا، زبان‌های خارجی، مهندسی(عمران، نقشه‌برداری، برق و ...، علوم اجتماعی و ارتباطات، مرمت آثار، ابنیه و اشیاء، محیط زیست و جنگل‌داری، گردشگری، مدیریت و مطالعات فرهنگی) در کلیه سطوح (کاردانی تا دکترا) دعوت به همکاری می کنیم.

بهره گیری از فضای مجازی برای آموزش مفاهیم گردشگری

 یعقوب زاده درباره فعالیت مرکز گردشگری دانشجویان ایران در دوران کرونا گفت: پیش از کرونا اردوهای دانشجویی این مرکز با طور منظم در اماکن مختلف فرهنگی، تاریخی و طبیعی برگزار میشد، اما در شرایط کرونا و بر اساس ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی، برنامه های اردویی دانشجویی را از نظر کمی کاهش دادیم و بسیار محدود برگزار کردیم، البته در نحوه اجرا هم تغییراتی هم اعمال کردیم؛ اما در همان تعداد محدود هم کیفیت اردوها و برنامه های گردشگری را ارتقا دادیم.

رییس مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران توضیح داد: در اردوهایی که اجرا شد، حضور  شرکت کننده ها را محدود کردیم، اما از مستندسازان، خبرنگاران، عکاسان، کارشناسان و متخصصان مربوطه و اساتید استفاده کردیم و برای سایر علاقه مندانی که در بازدیدها حضور نداشتند مستند علمی و آموزشی در قالب فیلم و تیزر و بروشور و کتابچه و گزارش تدوین شد و در شبکه های اجتماعی مرکز منتشر کردیم.

رییس مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی با اشاره به استقبال دانشجویان و اساتید از گردهمایی ادواری گروه های دانشجویی حامی گردشگری و حافظ میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در بازدیدهایی که از مقصد گردشگری کارگاه های آموزشی برگزار شد،  فیلم ها و مستند های آموزشی تهیه و تدوین شده است که  از طریق سامانه مرکز و یا شبکه های اجتماعی، در اختیار دانشجویان قرار داده می شود و در گردهمایی های دانشجویی نمایش داده می شود.

تفاهم ‌نامه همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران روز یکشنبه (۱۷ اسفندماه۹۹) توسط کیا پارسا مدیر مجموعه سعدآباد و رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و با حضور معاونان و مسئولان دو طرف، امضا شد.

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi