برگزاري اختتاميه سیزدهمین دوره طرح ملي "ايران، مرز پرگهر"
یکشنبه 5 اسفند 1397 بازدید: 326


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران و رییس طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" از برگزاری اختتاميه سیزدهمین دوره این طرح با حضور شخصيت هاي اجرايي و علمي شاخص خبر داد و گفت: مركز گردشگري علمي- فرهنگي دانشجويان ايران وابسته به جهاد دانشگاهی با هدف ايجاد ارتباط بين صنعت و دانشگاه و ايجاد روحيه خودباوري و انسجام ملی و شناساندن دستاوردهاي علمي و فناورانه ايجاد شده يا توسعه يافته پس از انقلاب شكوهمند اسلامي و نيز مواريث و تنوع فرهنگي اقصی‌نقاط کشور به دانشگاهيان و نخبگانِ جوان طرح ملي ايران مركز پرگهر را به صورت ساليانه برگزار مي‌كند.
رییس طرح اظهار کرد: طي برگزاري اين طرح در طول سیزده سال، بیش از 91500 نفر از دانشجويان سراسر كشور طی2580 اردو از مراكز و پارك هاي فناوري، شرکت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگاه‌ها، نیروگاه‌ها واحدهاي توليدي و خدماتي و نيز سايت هاي تاريخي و مواريث فرهنگي بازديد كرده اند تا با اقدامات شاخص انجام شده پس از انقلاب اسلامي آشنا شوند.
رییس مرکز گردشگری همچنین به برگزاری اردوهای علمی-فرهنگی در قالب سیزدهمین دوره این طرح ویژه بنیاد ملی نخبگان و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: در این دوره طرح علاوه بر بازدید دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور از مراکز علمی و مواریث تاریخی تمدنی، بازدید ویژه مستعدین تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و همچنین همکاری در اجرای بازدیدهای علمی-فرهنگی ویژه اعضای دانشجویی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور با عنوان اردوهای نشاط و امید صورت پذیرفت.
وی در ادامه افزود: این مراسم با محوریت "شهر گردشگر" بر شناسایی نقاط قوت و کاستی های شهرهای کشور برای پیشبرد گردشگری، آشنایی با الگوهای جهانی و تجربیات موفق ملی برای ایجاد شهر گردشگر، تمرکز دارد.
یعقوب زاده افزود: در این مراسم از واحدهای برگزیده مجری، مراکز صنعتی و فناورانه که بیشترین همکاری را در هماهنگی و اجرای بازدیدها داشته اند و نیز دانشجویان فعال شرکت کننده در طرح تقدیر می شود.
وی بیان کرد: مراسم اختتاميه سیزدهمین دوره طرح در تاريخ 20/12/97 از ساعت 10 تا 12 در محل سالن شهيد دهشور دانشکده علوم دانشگاه تهران برگزار مي‌گردد.
خاطرنشان می گردد پس از پایان مراسم اختتامیه، بازدید از جاذبه های دیدنی بازار بزرگ ایران (ایران مال)، یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های تجاری، فرهنگی و اجتماعی دنیا برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای ثبت نام و شرکت در این مراسم می‌توانند به کانال مرکز @istta مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های 66491222 و 66491136 تماس بگیرند.

 


 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi