اعلام فراخوان مقاله همایش ملی علمی – فرهنگی خليج‌فارس
شنبه 29 آبان 1400 بازدید: 816

فراخوان مقالات پانزدهمین جشنواره ملی خليج‌فارس منتشر شد.


به گزارش مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، رحیم یعقوب زاده دبیر اجرایی و مسئول دبیرخانه همایش علمی خلیج‌فارس از انتشار فراخوان مقالات پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس خبر داد.
دبیر اجرایی همایش گفت: دبیرخانه همایش علمی – فرهنگی خلیج‌فارس با هدف زمینه‌سازی برای تولید و نشر یافته‌های علمی با موضوع خلیج‌فارس و نیز پاسداشت نام و تبیین مزیت‌های خلیج‌فارس، از کلیه استادان، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان به مطالعات حوزة خلیج‌فارس در ابعاد فرهنگی، سیاسی، گردشگری، محیط‌زیست، اقتصادی و انرژی دعوت می‌کند تا اصل مقالات خود را از طریق پایگاه همایش ارسال کنند.
یعقوب زاده افزود: مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران وابسته به سازمان دانشجویان جهاددانشگاهي از سال 1384 چهارده دوره همايش ملي خليج‌فارس را در پيوند با پاسداشت نام خليج‌فارس و بيان مزيت‌هاي تاريخي، راهبردي، سياسي، گردشگري، فرهنگی و اقتصادي منطقه خليج‌فارس در استان‌های حاشیه خليج‌فارس و همچنین تهران برگزار كرده است که پانزدهمین دوره جشنواره با برپایی رویدادهای مرتبط با این حوزه برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بخش علمی جشنواره با فراخوان مقالات علمی همایش در محورهای گردشگری دريايی منطقه خلیج‌فارس و نتایج فرهنگی و سیاسی حاصل از آن، مطالعه تطبيقی توسعه صنعت گردشگری در شمال و جنوب حوزه خلیج‌فارس، بازاريابي و تبليغات در جهت توسعه گردشگری ملی و بين­المللی در حوزه خلیج‌فارس، اسناد سياسي و حقوقي با موضوع نام خلیج‌فارس در معاهدات و مكاتبات بين­المللي، سیر تحولات سیاسی و امنیتی در كشورهاي حاشيه خلیج‌فارس، اسناد، مدارك و نقشه­های تاريخی جزاير و بنادر خلیج‌فارس ، باستان­شناسي در سواحل و جزایر خلیج‌فارس، جغرافیای تاریخی خلیج‌فارس در آثار جغرافیدانان و کارتوگرافان، خطرات زيست‌محيطي موجود در خلیج‌فارس، بررسي توسعه ساخت­و­سازهاي بي­رويه حاشيه خلیج‌فارس و تأثير آن بر تغییر نظام اکولوژیک منطقه و تحولات فرهنگی و اجتماعی ساکنان خلیج‌فارس برگزار خواهد شد.
دبیر همایش آخرین مهلت ارسال مقالات را 30 بهمن 1400 اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات به سامانه رسمی جشنواره به نشانی PERSIANGULF-CO.IR مراجعه کنند.
 
شایان ذکر است رویدادهای پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس توسط مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری برخی از واحدهای جهاددانشگاهی از آبان‌ماه سال 1400  آغاز و اختتامیه آن همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه 1401 برگزار خواهد شد. 

 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi