پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس کلید خورد
سه شنبه 20 مهر 1400 بازدید: 206

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، رحیم یعقوب زاده مدیر مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران از آغاز پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس به همراه برپایی رویدادهای مرتبط با این حوزه خبر داد.

یعقوب زاده گفت: مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران به عنوان یکی از مراکز سازمان دانشجویان جهاددانشگاهي از سال 1384 چهارده دوره همايش ملي خليج‌فارس را در پيوند با پاسداشت نام خليج‌فارس و بيان مزيت‌هاي تاريخي، راهبردي، سياسي، گردشگري و اقتصادي خليج‌فارس در استان‌های حاشیه خليج‌فارس و همچنین تهران برگزار كرده است که در نظر دارد پانزدهمین دوره را با برپایی رویدادهای مرتبط با این حوزه از جمله همایش علمی و نشست‌های تخصصی، مراسم تجلیل از نامداران و مفاخر خلیج‌فارس، برپایی نمایشگاه‌های کتاب، اسناد و نقشه‌های خلیج‌فارس، فراخوان ایده‌های برتر با موضوع خلیج‌فارس و ده‌ها رویداد مرتبط دیگر در سطح کشور برگزار کند.
وی افزود: رویدادهای این جشنواره توسط مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری برخی از واحدهای جهاددانشگاهی از اواخر مهرماه سال 1400  آغاز و اختتامیه آن همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه 1401 برگزار خواهد شد.
مدیر مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران با اشاره به اینکه خليج‌فارس، از دیرباز در ابعاد گوناگون به‌عنوان مزیت و اولویت در سطح ملی، منطقه‌ای و نیز بین‌المللی مطرح بوده است، افزود: این آبراهه برای ایرانیان به‌مثابه داشته تاریخی و هویتی است؛ از این‌رو شایسته است در کنار تجزیه‌وتحلیل مزیت‌های خليج‌فارس در مجامع علمی، اقدامات متعددی در جهت پاسداشت نام خليج‌فارس انجام شود.
وی در پایان گفت: باتوجه به مسائل روز خلیج‌فارس و حساسیت بیش از پیش این منطقه، دبیرخانه جشنواره سعی خواهد کرد با همكاري پژوهشگران حوزه‌هاي مختلف مطالعات خليج‌فارس نظير تاريخ و فرهنگ، انرژي، محيط‌زيست، علوم سیاسی و اجتماعی، گردشگري و ... به شيوه مستند به مقابله با تحریف نام تاریخی خليج‌فارس بپردازد و مزيت‌هاي بي‌شمار اقتصادي، فرهنگي، تجاري، گردشگري و راهبردی خليج‌فارس را معرفي کند.

 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi