تله کابین گردنه حیران/گزارش تصویری
تله کابین گردنه حیران بزرگترین تله کابین کشور به طول مسير يك‌هزار و 500 متر است که از مناطق نمونه گردشگری کشور به حساب می آید...

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta)- منطقه حیران در جاده آستارا به اردبیل جزو مناطق سازمان گردشگری و میراث فرهنگی اردبیل، برای توسعه گردشگری طبیعی محسوب می‌شود و محل تلاقی مرز مشترک بین استان‌های گیلان، اردبیل و جمهوری آذربایجان است. مسیر تله کابین حیران، از جاده آستارا به اردبیل در منطقه حیران در حوزه استحفاظی اردبیل آغاز شده و وارد جنگل فندقلو می‌شود.

مسير تله كابين حيران از جاده آستارا به اردبيل در منطقه حيران آغاز شده و وارد جنگل فندقلو مي‌شود كه با علاوه براینکه با موضوع گردشگري و افزايش درآمدهاي اقتصادي آن سنخيت كامل دارد، فرصت مناسبي براي جذب گردشگر است.

منطقه گردشگري حيران برخوردار از ويژگي‌هاي رفاهي و تفريحي خاصی است بطوریکه در ابتدا، انتها و مسير اين تله كابين امكانات رفاهي، هتل و رستوران ايجاد شده تا مسافران ورودي به اين منطقه احساس رضايت كنند.

تله كابين حيران دو ايستگاه مستقل دارد كه يك ايستگاه در جنگل فندقلو و ديگري در منطقه حيران گيلان است.

گردنه حيران يكي از پرجاذبه‌ترين مناطق گردشگري كشور است که می توان احداث تله كابين حيران را گام مهمي در راستاي توسعه گردشگري گيلان و اردبیل دانست.

تله كابين در نقطه‌اي از گردنه حيران قرار گرفته كه از طرف شرق به درياي خزر و شهر آستارا و چشم‌اندازهاي زيباي گردنه حيران و از طرف غرب و جنوب به جنگل‌هاي زيباي فندقلو و از شمال نيز به شهرهاي مرزي جمهوري آذربايجان مشرف است.

تله کابین گردنه حیران بزرگترین تله کابین کشور به طول مسير يك‌هزار و 500 متر است که از مناطق نمونه گردشگری کشور به حساب می آید.

گالری تصاویرنظرات شما پیرامون خبرامتیاز به خبرارسال به دوست