بازدید اعضای بنیاد ملی نخبگان از پروژه های ملی و جاذبه های گردشگری+گزارش تصویری
تعداد500 نفر از اعضای بنیاد ملی نخبگان در بازدیدی یک روزه از مراکز علمی و صنعتی و جاذبه های گردشگری استان تهران و البرز دیدن کردند.
تاریخ: شنبه 25 مهر 1394
وضعیت برنامه: اجرا شده

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta)، این اردوها توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری ستاد اجرایی سازی سند راهبردی نخبگان به منظور پیشبرد سند راهبردی کشور در امور نخبگان برگزار شده است و هدف از برگزاری بازدیدهای علمی، فرهنگی و پژوهشی با رویکرد مهارت محور،  آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور، ارتقای خودآگاهی ملی و حس دلبستگی به میهن، افزایش آگاهی از خدمات متقابل اسلام و ایران با تأکید بر جایگاه بی بدیل اسلام در شکل دهی به هویت ایرانی و ارتقای تمدن ایرانی می باشد.

 نظر به تاکید مقام معظم رهبری این بازدیدها به منظور استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و تقویت جنبش نرم افزاری برنامه ریزی شده است.

پس از برگزاری سه اردوی درون استانی و برون استانی که در شهریورماه 94 برگزار شده است، دومین مرحله از این بازدیدها با حضور 500 نفر از اعضای بنیاد ملی نخبگان در مراکز علمی و صنعتی و جاذبه های گردشگری استان تهران و البرز به پایان رسید.

در این بازدیدها دانشجویان در گروه های مختلف از پارک علم و فناوری البرز، نیروگاه خورشیدی طالقان، مجموعه پروازی فرودگاه آزادی، باغ موزه گیاه شناسی، کاخ موزه سعدآباد، کاخ موزه گلستان و پلانتاریوم(آسمان نما) بازدید کردند.

در بازدید از پارک علم و فناوری البرز (جهاددانشگاهی) دانشجویان در جلسه ای با حضور مهندس فاخر مدیر مرکز رشد فناوری بیوتکنولوژی رویان با فعالیتهای این مرکز آشنا شدند و پس از آن از مزرعه رویان محل نگهداری حیوانات شبیه سازی شده دیدن کردند. مرکز مبدل ها، مرکز دکل های حفاری و مركز ماشينهاي الكتريكي فشار قوي بخش های بعدی بازدید از پارک علم و فناوری البرز بود.

نیروگاه خورشیدی طالقان یکی دیگر از مقاصد تعریف شده برای بازدید اعضای بنیاد ملی نخبگان بود که طی آن ابتدا دانشجویان از موزه انرژی های نو و تجدید پذیر دیدن کردند و پس از آن با ارائه توضیحات کارشناس مربوطه با نحوه کار سایت درخصوص انرژی های خورشیدی، انرژی های بادی، بیوگاز و پسماندهای دورریختنی، پیل های سوختی هیدرولیکی و دستگاه های آبگرمکن، خشک کن و فتوسل آشنا شدند.

مجموعه پروازی فرودگاه آزادی نیز از دیگر مقاصدی بود که دانشجویان طی این بازدید از آشیانه هواپیماها، باندهای فرودگاه و کادر خلبان ها دیدن کردند و با توضیحات مهندس قمرصورت استادخلبان و مهندس فنی ارشد مجموعه پروازی فرودگاه آزادی با نحوه ساخت هواپیماها و ابزارآلات آن، جزئیات ساخت، نحوه چگونگی شرکت دانشجویان در دوره های آموزش پرواز با هواپیماهای فوق سبک آشنا شدند .

در بازدید از پلانتاریوم یا آسمان نما شرکت کنندگان پس از حضور در تالار و آشنایی با این مجموعه به تماشای ستارگان، سیاره‌ها و دیگر پدیده‌های آسمانی پرداختند.

گروه های دیگر در بازدید از کاخ موزه گلستان از عمارت بادگیر، شمس العماره، عمارت ابیض یا موزه مردم شناسی، نگارخانه، موزه مخصوص و تالار سلام و در بازدید از کاخ موزه سعدآباد از کاخ سبز، کاخ ملت و موزه استاد فرشچیان بازدید کردند.

در پایان تمامی شرکت کنندگان در باغ موزه گیاه شناسی حضور یافتند و با ارائه توضیحات کارشناسان در گروه های جداگانه با بخش های مختلف باغ موزه همچون انواع گونه های گیاهی و رویشگاه های مهم كشور نظیر جنگل های خزری، زاگرس، البرز و بیابان های كشور و رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریكا ، آسیا و ... آشنا شدند.

خاطرنشان می گردد در جریان هر یک از بازدیدها، کارشناسان در تمامی بخش ها شرکت کنندگان را همراهی کرده و اطلاعات مخصوص به هر قسمت را به تفکیک برای نخبگان ارائه نمودند.

 

گزارش تصویری خبرگزاری ایسنا

گزارش تصویری خبرگزاری دانشجو


گالری تصاویرنظرات شما پیرامون خبرامتیاز به خبرارسال به دوست
مجموعه پروازی فرودگاه آزادی5
مجموعه پروازی فرودگاه آزادی4
مجموعه پروازی فرودگاه آزادی3
مجموعه پروازی فرودگاه آزادی2
مجموعه پروازی فرودگاه آزادی1
مجموعه پروازی فرودگاه آزادی
سایت انرژی های تجدیدپذیر(نیروگاه خورشیدی طالقان)31
سایت انرژی های تجدیدپذیر(نیروگاه خورشیدی طالقان)12
سایت انرژی های تجدیدپذیر(نیروگاه خورشیدی طالقان)1
آسمان نما(پلانتاریوم)3
آسمان نما(پلانتاریوم)2
آسمان نما(پلانتاریوم)1
آسمان نما(پلانتاریوم)
کاخ موزه سعدآباد9
کاخ موزه سعدآباد8
کاخ موزه سعدآباد7
کاخ موزه سعدآباد6
کاخ موزه سعدآباد6
کاخ موزه سعدآباد5
کاخ موزه سعدآباد3
کاخ موزه سعدآباد2
کاخ موزه سعدآباد1
پارک علم و فناوری البرز8
پارک علم و فناوری البرز7
پارک علم و فناوری البرز6
پارک علم و فناوری البرز
پارک علم و فناوری البرز5
پارک علم و فناوری البرز4
پارک علم و فناوری البرز3
پارک علم و فناوری البرز2
پارک علم و فناوری البرز
باغ موزه گیاه شناسی9
باغ موزه گیاه شناسی8
باغ موزه گیاه شناسی7
باغ موزه گیاه شناسی6
باغ موزه گیاه شناسی5
باغ موزه گیاه شناسی4
باغ موزه گیاه شناسی3
باغ موزه گیاه شناسی2
باغ موزه گیاه شناسی
کاخ موزه گلستان3
کاخ موزه گلستان2
کاخ موزه گلستان1